poniedziałek, 13 czerwca 2011

Lokalne społeczności - ostrowsko.org.pl - Serwis społecznościowo - informacyjny mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego

Popularność globalnych portali społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter jest bezdyskusyjna i szeroko komentowana. Polskim odpowiednikiem takiej akcji stara się być platforma GaduGadu. Ale na rynku społecznościowym coraz częściej pojawiają się portale ograniczające się do lokalnych - ograniczonych np. do konkretnego miasta czy powiatu - które może nie chcą konkurować z potentatami na rynku, ale chcą zaistnieć jako lokalne medium niosące wiadomości z okolicy, kojarzące ludzi, których nieraz w "realu" dzieli zaledwie kilka ulic. Takim lokalnym miejscem wirtualnych spotkań jest serwis ostrowsko.org.pl
Założony i prowadzony przez Łukasza Orłowskiego, zaistniał w sieci na początku grudnia 2010.

Łukasz Orłowski - założyciel i administrator Ostrowsko.org.pl
Nie przypadkowo autor nazwał projekt "Ostrów Wlkp. - MOJE MIASTO". Założeniem serwisu jest zrzeszanie ludzi którym Ostrów jest w jakiś sposób bliski. Serwis pozwala na publikację zdjęć, dzieleniem się wiadomościami, można też poruszać ważne tematy na forum. Dzięki temu że jest to lokalny portal, nie musimy się przekopywać przez informacje które nie dotyczą Ostrowa.
Atrakcją serwisu są konkursy z nagrodami. Serwis posiada już grono użytkowników, którzy aktywnie uczestniczą w tym przedsięwzięciu.